Uncategorized @tr

FACEBOOK YENİ KISITLAMALAR GETİRİYOR

NEW YORK (Reuters) – Facebook, yabancı kurumlara kısıtlamalar getirdi ve internet sitesi üzerinden siyasi reklamları incelemesini engelledi.

Sosyal ağ üçüncü tarafların kullanıcıların neden politik aktivisteler tarafından hedef alındığına dair veri toplamasını engellemek için bazı değişiklikler yaptı.

Bu diş kurumların izleme araçları, geçmişte politikacıların kullandığı reklam yöntemlerinin çoğunun ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur.

Bu kuruluşlar arasında İngiliz gurubu “WhoTargetMe” oldu ve ABD araştırmacı basın sitesi ProPublica.

Gazete, Sam Jeffers “WhoTargetsMe” kurucusu “On gün önce, yazılımımız çalışmayı durdurdu ve reform çalışmalarının öncekinden çok daha zor olduğu ortaya çıktı” demişti.

Facebook’a göre, değişiklikler üçüncü taraf eklentilerindeki bir sürücünün parçasıydı.

Gazete, Facebook sözcüsün “İnsanların bilgilerini güvende tutmak için web tarayıcısı eklentileri gibi üçüncü şahısların yetkisiz erişimin önleme yollarını düzenli olarak geliştiriyoruz”

Facebook’u eğitme aracı olarak yapay zeka çalışmalarına bağımlı hale geldiğinden ve bu hamle Facebook’a daha öncekinden daha ileri bir aşamaya girdi ve Facebook’un gelişim sürecini öncekinden daha büyük hale getirecek.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *